top of page

Rolnictwo

      Rolnictwo to jedna z najważniejszych gaÅ‚Ä™zi przemysÅ‚u na naszej planecie. Codziennie spożywamy produkty rolne, zarówno roÅ›linne jak i zwierzÄ™ce ale czÄ™sto nie dostrzegamy, że nie speÅ‚niajÄ… już one swojej roli.

Otóż żywność, jak sama nazwa wskazuje, ma nas odżywiać, a niestety dzisiaj, z uwagi na destrukcyjnÄ… gospodarkÄ™ wielkich monopolistów, staÅ‚a sie uboga w wartoÅ›ci odżywcze. Również koncerny typu Monsanto realizujÄ…c program wyniszczania ludzkoÅ›ci wprowadzajÄ… wiele chemicznych trucizn i genetyczne modyfikacje, co powoduje, że organizm nie jest w stanie zamieniać pożywienia w energiÄ™.

Czemu siÄ™ tak dzieje i kto ustanawia takie prawa?

Oczywiście ci, co nami rządzą. Oni mają w swoich rękach wojsko i policję i nie muszą zwracać uwagi na to, co my myślimy.

Jednym z przykÅ‚adów ich decyzji jest komisja jakÄ… utworzyli o nazwie: „Codex Alimentarius”. Jest to komórka zarzÄ…dzana przez ÅšwiatowÄ… OrganizacjÄ™ Zdrowia (WHO) i KomisjÄ™ do Spraw Wyżywnienia i Rolnictwa (FAO), ale nie ma ona na celu ochrony zdrowia, czy praw konsumenta

, ale jedynie broni interesów handlowych wielkich koncernów. A najciekawsze jest to, że  w 1994 roku Codex Alimentarus oficjalnie oÅ›wiadczyÅ‚, że substancje odżywcze to trucizny i że należy nas przed nimi ochraniać. Czyli każde zwierzÄ™ przeznaczone do uboju musi być traktowane antybiotykami i egzogennymi hormonami wzrostu, jak również caÅ‚a żywność ma być napromieniowywana, Å‚Ä…cznie z żywnoÅ›ciÄ… tzw organicznÄ….

 

Rownież do „sukcesów” Codex Alimentarius” można zaliczyć przywrócenie do Å‚ask siedmiu, z dwunastu najsilniejszych organicznych trucizn. W 2001 roku przedstawiciele 176 krajów spotkaÅ‚i siÄ™ i ustaliÅ‚i, że istnieje dwanaÅ›cie trucizn ktorych używać nie wolno, bo sÄ… to, jak to nazwali POP (Persistent Organic Pollutants), czyli Å›rodki powodujÄ…ca staÅ‚e zanieczysczenie organiczne. Oczywiscie trucizn jest wiele, ale te dwanaÅ›cie zaliczyć można do najbardziej szkodliwych na naszej planecie i muszÄ… być zakazane na zawsze.

Ale Codex Alimentarius przywróciÅ‚ siedem z nich, tak, że gdy żywność importowana z innego kraju je zawiera, to celnicy nie majÄ… prawa jej zatrzymać, bo byÅ‚oby to pogwaÅ‚cenie praw handlu.

 

OczywiÅ›cie tego typu przykÅ‚ady można mnożyć, bo dzisiaj nawet husteczki nawilżajÄ…ce do wycierania dzieciom buzi tak sÄ… napakowane trujÄ…cÄ… chemiÄ…, że już ukryć siÄ™ nie da iż chodzi o ludobójstwo.  Ale nie o tym jest ten artykuÅ‚. MyÅ›lÄ™, że te sprawy sÄ… ogólnie znane i nasze spoÅ‚eczeÅ„stwo staje siÄ™ ich coraz bardziej Å›wiadome. Natomiast pytanie jakie siÄ™ nasuwa to co w takiej sytuacji powinniÅ›my robić. Nie możemy przecież siedzieć z zaÅ‚ożonymi rÄ™kami i patrzeć jak prowadzÄ… nas jak owce do rzeźni.

 

 

 Z odpowiedziÄ… przychodzi tu technologia plazmowa. DziÄ™ki niej możemy nie tylko naprawić zdewastownÄ… ekologiÄ™, czy odwrócić proces genetycznej modyfikacji, ale rówież eliminować z naszego organizmu wiele trucizn Å‚Ä…cznie z metalami cieżkimi.

A więc jak podejść do sprawy rolnictwa od strony technologii plazmy.

 

Jak wiemy nasza gleba to miliony żywych organizmów. KtoÅ› obliczyÅ‚, że jeÅ›li nabierzesz ziemiÄ™ na Å‚yżeczkÄ™ od herbaty to bÄ™dzie w niej wiÄ™cej żywych mikroorganizmów niż jest ludzi na naszej planecie. Czy wyobrażasz sobie ten ogrom. I co najważniejsze, że te organizmy to nasze naturalne Å›rodowisko. Podobnie jak flora jelitowa w twoim ukÅ‚adznie pokramowym. JeÅ›li jÄ… zatracimy to narazimy siÄ™ na poważne schorzenia, a jeÅ›li jej nie obudujemy to nawet na Å›mierć.

A wiÄ™c rozumiejÄ…c jak ważna jest nasza symbioza z mikroÅ›wiatem musismy również zrozumieć czym jest używanie sztucznych nawozów, Å›rodków owadobójczych, czy herbicydów. Otóż jest to zabijanie naszych sojuszników. Bo mikroorganizmy żyjÄ…ce w ziemi, nie potrafiÄ… przystosowac siÄ™ do życia w sztucznie wytworzonej chemii. 

 

Czyli, ogólnie rzecz biorÄ…c, technologia plazmy w rolnictwie sprowadza siÄ™ do zamiany nawozów sztucznych i chemicznych oprysków do zastosowania ciekÅ‚ej plazmy, czyli wody ustrukturyzowanej polami gansów.

 

Odpowiem teraz na najczęściej zadawane pytania dotyczące stosowania plazmy w rolnictwie:

 

Jakie gansy tzn. ciekłą plazmę powinienem stosować na moje uprawy?

 

PodstawÄ… jest CO2, bo gÅ‚ównie z wÄ™gla i tlenu skÅ‚adajÄ… siÄ™ zarówno nasze ciaÅ‚a, jak i roÅ›liny. Reszta zależy już indywidualnie od tego, co uprawiamy, od rodzaju gleby, poÅ‚ożenia geograficznego, pory roku itp.

Dobre wyniki daje połączenie plazmy CO2 z ZnO, a żeby wzmocnić energię roślin można też dodać niewielką ilość CH3.

RobiÄ…c gansy dobrze jest zastosować jako roztwór sole azotu, fosforu i potasu, bo to sÄ… podstawowe skÅ‚adniki minieralne roÅ›lin, co oznacza, że ich pola sÄ… skÅ‚adowÄ… sumy pól na jakich funkcjonujÄ… roÅ›liny.

Aktualnie poznajemy tą dziedzinę wiedzy i ważne jest żeby eksperymentować i dzielić się rezultatami.

 

Czy gansy zabiją szkodniki na naszych roślinach?

 

Nie, gansy to pokojowa technologia i nikogo ani niczego nie zabija, tylko stwarza Å›rodowisko korzystne dla żywych organizmów, czyli zwiÄ™ksza poziom ich witalnoÅ›ci, co powoduje, że szkodniki przestajÄ… je atakować. W  przyrodzie jest tak, że lew atakuje najsÅ‚abszÄ… antylopÄ™ w stadzie, a szkodniki najsÅ‚absze roÅ›liny na polu.

 

Czy wzmacniajÄ…c plazmÄ… roÅ›liny nie wzmocniÄ™ również żyjÄ…cych tam szkodników, co spowoduje, że zacznÄ… ze zwiÄ™kszonÄ… siÅ‚Ä… atakować moje uprawy?

 

 WrÄ™cz przeciwnie.

OczywiÅ›cie oddziaÅ‚ywujÄ…c plazmÄ… stwarzamy korzystne warunki dla wszelkiego życia, a wiÄ™c dla szkodników również, ale gdy nasze uprawy stanÄ… siÄ™ zdrowe i mocne to szkodniki raczej przeniosÄ… sie inne na pola, gdzie nie sÄ… stosowane uprawy plazmowe.

 

 

Czy ciekła plazma jest nawozem dla roślin?

 

Nie można tego nazwać nawozem w takim rozumieniu do jakiego siÄ™ przyzwyczailiÅ›my. Plazma raczej buduje Å›rodowisko korzystne dla roÅ›lin niż jest ich pożywieniem. PrzykÅ‚adowo uodparnia uprawy na skoki temperatur. ZostaÅ‚o potwierdzone eksperymentalnie, że uprawy plazmowe wytrzymujÄ… temperatury zarówno wyższe jak i niższe niż porównywalne uprawy nie poddane plaźmie.

Plazma również oczyszcza roÅ›liny i glebÄ™ z chemii, usuwa GMO i ogólnie naprawia ekologiÄ™.

A jedynym gansem, który można zakwalifikować jako nawóz jest gans z soli morskiej.

 

Czy nieumiejętnie eksperymentując z plazmą mogę moim uprawom zaszkodzić?

 

Nie, plazma może jedynie pomóc, a jeÅ›li w okreÅ›lonym przypadku nie pomaga to na pewno nie szkodzi. Każdy żywy organizm, zarówno roÅ›lina, zwierzÄ™ jak i czÅ‚owiek, sam reguluje pobór plazmy. JeÅ›li nie ma zapotrzebowania na okreÅ›lone jej pola to po prostu ich nie pobiera. Jest to mechanizm odwrotny do dziaÅ‚ania inwazyjnego, gdy przykÅ‚adowo otrzymujÄ…c zastrzyk, czy zażywajÄ…c tabletkÄ™, organizm musi to przyswoić i odpowiednio zareagować. A jeÅ›li okaże siÄ™, że dana substancja nie jest dla niego korzystna, to zaczynajÄ… siÄ™ problemy (tzw. skutki uboczne).

W przypadku plazmy tego typu problemów nigdy mieć nie bÄ™dziemy.

 

 

Czy jest możliwe, żeby usunąć GMO z nasion?

 

Tak. IstniejÄ… dwa rodzaje modyfikacji genetycznych: naturalna i sztuczna.

Naturalna zachodzi stopniowo w miare zmieniajÄ…cych siÄ™ warunków klimatycznych na Ziemi.  Natomiast sztuczna, to wpÅ‚yw inżynierii genetycznej jakÄ… wprowadzajÄ… ludzie, dla zwiÄ™kszenia zysków firm monopolistycznych i depopulacji spoÅ‚eczeÅ„stw.

JeÅ›li chodzi o modyfikacjÄ™ naturalnÄ…, to  nie ma powodu, żeby jÄ… usuwać. Natomiast usuniÄ™cie tej sztucznej powinno być naszym obowiÄ…zkiem jeÅ›li chcemy ratować ekologiÄ™ na naszej planecie. A robi siÄ™ to w ten sposób, że moczymy nasiona w ciekÅ‚ej plaźnie CO2, co powoduje, że DNA wraca do oryginaÅ‚u, czyli wszelkie zmiany, które poczyniÅ‚o Monsanto i inne masoÅ„skie korporacje, ulegajÄ… zanikowi. Co wiÄ™cej, roÅ›liny moczone w tej plaźmie zostajÄ… caÅ‚kowicie oczyszczone z wszelkich skażeÅ„ z oprysków chemicznych (chemtrails, herbicydów,pestycydów itd) i stajÄ… siÄ™ caÅ‚kowicie nietoksyczne.

 

Jakie sÄ… metody implementacji plazmy na nasze uprawy?

 

Jest ich kilka: podlewanie roÅ›lin wodÄ… plazmowÄ… i opryski niÄ…, wieszanie niewielkich pojemników napeÅ‚nionych ciekÅ‚Ä… plazmÄ…, obrÄ™cze z rurek plastikowych wypeÅ‚nione plazmÄ…. Można również zakopać do ziemi pojemniki z plazmÄ….

StosujÄ…c takie pojemniki, czy obrÄ™cze, dobrze jest umieÅ›cić w nich nie tylko wodÄ™ plazmowÄ…, ale również niewielkÄ… ilość gansów. OczywiÅ›cie nie stosujemy gansów opryskujÄ…c roÅ›liny, czy podlewajÄ…c je.

bottom of page